odwiedzić warszawę

Odkryj wszystkie atrakcje w Warszawie

Tętniąca życiem stolica Polski ma wiele do zaoferowania. W Warszawie uwagę zwraca wszechobecna różnorodność stylów architektonicznych. Tutaj gotyk przeplata się z betonowym socrealizmem, który stanowi tło dla nowoczesnych konstrukcji ze stali i szkła. Architektura miasta stanowi zapis jego nieraz trudnej, ale zawsze fascynującej historii.  Warszawa zanurzona jest jednak również w nowoczesności, o czym dobitnie świadczą liczne hipsterskie bary, restauracje oraz niezliczone imprezy, poczynając od koncertów muzyki klasycznej – co nie powinno dziwić w ojczyźnie Chopina – po światowej sławy festiwale muzyczne. Przepiękne place i malownicze parki – wśród których warto wymienić znajdujący się nieopodal naszego hotelu Park Łazienki Królewskie – ciekawe muzea i pałace królewskie to tylko niektóre walory tego stosunkowo niedrogiego miasta, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

A oto wybrane ciekawe miejsca i atrakcje Warszawy…

Atrakcje na Majówkę

Sprawdź propozycje spędzenia długiego weekendu majowego w mieście, wybrane specjalnie przez naszą Guest Relations Manager.

zobacz więcej

STARE MIASTO I ZAMEK KRÓLEWSKI

Odwiedź Stare Miasto i pozwól oczarować się kamienicom i uliczkom z XVII i XVIII wieku, które pieczołowicie odbudowano po zniszczeniach z okresu drugiej wojny światowej.

zobacz więcej

PARK ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

Założony w XVIII wieku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, park i kompleks pałacowy to miejsce, w którym możemy nie tylko odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, ale i podziwiać szereg utrzymanych w klasycznym stylu pomników i rzeźb.

zobacz więcej

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Otwarte w 2005 r. by promować nowoczesną naukę, Centrum Nauki Kopernik jest największym tego rodzaju obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie.

zobacz więcej

MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Muzeum Powstania Warszawskiego otwarte zostało w 2004 r., w 60. rocznicę wybuchu Powstania, które rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. 

zobacz więcej

POLIN – MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH

Opracowana przez zespół 120 historyków i ekspertów z dziedziny muzealnictwa, ekspozycja Muzeum Historii Żydów Polskich została udostępniona zwiedzającym w 2013 r. Dokumentuje ona blisko tysiącletnią historię judaizmu w Polsce.

zobacz więcej

STYL ŻYCIA

Warszawa, nazywana czasem miastem-feniksem, płynnie łączy tradycję z kosmopolityczną aurą.

zobacz więcej

RELAKS I WYPOCZYNEK

Bez względu na to czy chcesz w ciszy i spokoju odpocząć od miejskiego zgiełku, czy też wolisz rzucić się w wir miejskiego życia, Warszawa ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych możliwości, w tym między innymi ośrodki spa, zaciszne parki, bądź trasy pieszych lub rowerowych wycieczek.

zobacz więcej

KULTURA

Bogate dziedzictwo kulturowe stolicy pozwala gościom zakosztować Polski z jej najlepszej strony, poznawać nieraz tragiczną, ale zawsze fascynującą historię naszego kraju, jak i nowoczesne, współczesne trendy, którymi żyją dziś mieszkańcy Warszawy, doświadczając jednocześnie polskiej kultury i tradycji.

zobacz więcej